Podróżowanie w dzisiejszych czasach wygląda inaczej niż kiedyś. Jest łatwiejsze, szybsze i bardziej komfortowe. Nie jest już potrzebna papierowa mapa z zaznaczonymi punktami, które chcemy odwiedzić. Teraz wystarczy dostęp do Internetu, a na telefonie skorzystamy z narzędzia Google Maps. Ale przydatnych, umilających wycieczkę w nieznane miejsca, aplikacji jest znacznie więcej. Przedstawimy niektóre z nich
Trzy aplikacje przydatne w podróży – nauka, książki i muzyka
Na początek wato polecić trzy programy, z których powinny skorzystać osoby udające się na dalekie wyprawy. Siedząc kilkanaście godzin w samolocie albo pociągu, można np. łatwo uczyć się języka obcego, dochodząc do poziomu komunikatywnego. Darmową aplikacją, która to umożliwia, jest Duolingo.
Z kolei miłośnicy książek nie muszą pakować do plecaka ulubionych tytułów. Niekoniecznie potrzebny im będzie także czytnik. Mogą bowiem zainstalować program o nazwie Moon+ Reader, na którym będą przewijać strony, nie męczyć oczu i śledzić przygody bohaterów znanych powieści.
A dla fanów muzyki najciekawszą aplikacją okaże się oczywiście Spotify. Nawet, gdy z jakiegoś powodu nie będą oni mieć zasięgu w telefonie i stracą połączenie z internetem, to i tak posłuchają światowych przebojów. Jak? Wystarczy, że wcześniej pobiorą playlisty.
Planowanie budżetu i wymiana waluty
W kategorii: aplikacje przydatne w podróży, warto także pomyśleć nad skorzystaniem z Money Meneger. To program, który jest pomocny tuż przed udaniem się na zagraniczną wyprawę. Dzięki niemu można np. spisać wszelkie wydatki, a więc zaplanować budżet. Natomiast TUI to narzędzie, za pomocą którego dokona się szczegółów rezerwacji, godziny odlotów itp. czynności.
A kiedy już dotrze się do konkretnego kraju, to można ułatwić sobie wymianę waluty, pobierać do pewnego ustalonego limitu gotówkę z banku (nieobciążoną prowizją) oraz płacić kartą. Jak? Dzięki prostej w obsłudze aplikacji Revolt.
Podsumowanie
Oczywiście nie wspomnieliśmy jeszcze o innych, bardzo potrzebnych aplikacjach, także dostępnych w sklepach Google Play i App Store, potrafiących działać offline. Wśród nich są chociażby różne programy pełniące funkcję przewodnika czy informatora na temat szybkich połączeń pociągowych.
Ale najważniejsze, że te wszystkie narzędzia łączy jedna zaleta. Pomagają w podróży. Jednak warto zdawać sobie sprawę również o tym, że mogą uzależnić i spowodować, że gdzieś zniknie sam sens wycieczki. Bo czyż nie chodzi w podróżowaniu o to, aby przeżywać nieoczekiwane przygody, obserwować krajobrazy za oknem i nawiązywać kontakty z realnymi ludźmi?